Vaikai ir televizoriaus žiūrėjimo įpročiai

Daugelis tėvų rūpinasi, kad vaikai per daug nežiūrėtų televizoriaus, tačiau kas pasakys, kiek laiko yra „per daug“ ir kaip kontroliuoti televizorių žiūrintį vaiką?

Iškart nustatykite ribas

Neleiskite, kad televizorius būtų vaiko miegamajame, ir išjunkite jį, kai vaikas valgo. Jei galite, nukreipkite jo dėmesį į žaidimus ar kitokią veiklą – taip padėsite vystytis jo kūnui ir protui.
Iki 2 metų laiką prie televizoriaus reikėtų labai riboti. Jeigu jau leidžiate vaikučiui žiūrėti televizorių, padalinkite jo žiūrėjimo laiką į 10–15 minučių intervalus. Vaikai nuo 2 iki 3 metų amžiaus turėtų žiūrėti televizorių ne ilgiau kaip valandą per dieną.

Kodėl reikia riboti televizoriaus žiūrėjimo laiką?

Besaikis televizoriaus žiūrėjimas skatina blogus įpročius. Tyrimais nustatyta, kad vaikai, ilgai sėdintys prie televizoriaus, yra labiau linkę į nutukimą, vengia sportuoti ir žaisti energingus žaidimus.
Taip pat nustatyta, kad vaikai, kurie ilgai žiūri televizorių, sunkiau bendrauja su namiškiais ir mažiau žaidžia kūrybinių žaidimų. Šiuolaikinių televizijos laidų turinys taip pat turėtų kelti susirūpinimą. Seksualinės ir smurto scenos gali padaryti didelę neigiamą įtaką mažų vaikų elgesiui.

Atranka ir aktyvus žiūrėjimas

Esama lavinamųjų televizijos programų, kurias prodiuseriai specialiai kuria skatinti mažųjų vystymąsi, stimuliuoti juos fiziškai ir protiškai.
Tokios laidos supažindina vaikus su naujais skaičiais ir žodžiais; po jų dar galite su vaiku aptarti, kas buvo rodoma. Peržiūrėkite televizijos programą ir pirma pati pažiūrėkite rodomas laidas, o tada nuspręskite, ar tokia laida bus naudinga jūsų vaiko raidai.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com