Patarimai, kaip sutramdyti mažąjį neklaužadą

Pasitikėjimą savimi vaikai įgyja, kai dalyvauja savo tėvų veikloje. Pasirūpinkite, kad vaikas turėtų galimybę bendrauti su kitais vaikais ir suaugusiais. Įvairūs įspūdžiai skatina mokymosi procesą – jūsų vaikas įgyja tiek daug naujų žinių ir gebėjimų.

Mokymasis

Kūdikiai mokosi diena iš dienos ir tokiu būdu jų smegenys yra nuolat skatinamos. Neužmirškite vaiko pagirti ir suteikti jam emocinę paramą bei dėmesį. Padrąsinkite jį ir padėkite jam, iškilus sunkumams, pvz. supaprastindami užduotis, taip, kad jūsų vaikas nepersitemptų.

Fizinis kontaktas

Meilūs ir švelnūs Jūsų kūdikio prisilietimai teigiamai veikia jo fizinę ir socialinę raidą – todėl dažnai bendraukite su juo, net ir maitindami, bei dažnai nešiokite savo kūdikį.

Dėmesys

Naujų dalykų patyrimas veikia dvasinį vystymąsi – kuo daugiau užsiimkite su savo kūdikiu ir duokite jam laiko viską ištyrinėti bei perprasti.

Kalbėjimas ir dainavimas

Jūsų balsas – ar kalbate, ar skaitote, ar dainuojate – yra svarbus kūdikio protiniam vystymuisi. Daug kalbėkite su juo, įvardinkite daiktus, tuo metu žvelkite į jį. Tai didina jo dėmesį.

Muzika

Muzika ramina kūdikius ir yra laikoma „smegenų stimuliatoriumi“: be kita ko, ji veikia tas smegenų dalis, kurios yra atsakingos už kūrybiškumą. Mokslininkai laikosi teorijos, kad muzika kuria smegenų neuronų sandarą.

Žaidimas

Žaidimas jaukioje aplinkoje su žaislais, galinčiais pasiūlyti daugybę panaudojimo galimybių bei skatinančiais vaizduotę, lavina Jūsų kūdikio gebėjimus.

Svarbiausias dalykas, kurį turėtumėte atminti, kai jūsų vaikas mokosi pažinti pasaulį, nedaryti jam spaudimo – net ir kūdikiai jau yra mažos asmenybės ir kiekvienas kūdikis turi savo mokymosi tempą.

Nemokamas mamos telefonas:
880006262
Arba parašykite el.paštas aptaclub.lt@danone.com