Vaiko sveikatos priežiūra

 

 

 

Kaip suprasti, ar mano vaikui trūksta vitamino D? 

Vitaminą D mūsų organizmas gauna iš saulės šviesos, ir jis yra svarbus sveikam vaiko vystymuisi. Tačiau dėl koronaviruso protrūkio ir įvairių saviizoliacijos lygių vaikai saulės šviesoje praleidžia mažiau laiko.

Jei galite, išeikite nors trumpam į lauką 

Paprastai tariant, geriausia šiek tiek laiko praleisti lauke, saulės šviesoje (pvz., sode ar balkone, arba, priklausomai nuo vietos valdžios nurodymų, išeiti į lauką) bent du tris kartus per savaitę, kad saulės šviesa 5–15 minučių pasiektų jūsų mažylio veidą ir rankas.

Atitraukite užuolaidas

Leisdami laiką namuose atitraukite užuolaidas ir atverkite langus, kad namus užpildytų saulės šviesa ir grynas oras. Atkreipkite dėmesį, kad vitaminas D odoje gaminamas ją veikiant UV-B šviesa. Tokia šviesa per stiklą nepraeina, todėl reikia, kad ji tiesiogiai patektų ant odos.

Maitinkite vaiką produktais, kuriuose gausu vitamino D

Vaikams galite duoti produktų, kurie natūraliai yra gausūs  vitamino D , pavyzdžiui, lašiša, sardinės, tunas, kiaušiniai ir kt. Taip pat nepamirškite vitaminu D papildytų maisto produktų: pieno produktų, pieno mišinių ir grūdų. Rekomenduojama, kad kasdien į racioną būtų įtraukta maisto, turinčio vitamino D. Jei jums atrodo, kad vaikas negauna pakankamai vitamino D, pasikonsultuokite su savo gydytoju ar sveikatos priežiūros specialistu.

Nepamirškite, kad sveika mityba ir gyvensena, geri miego įpročiai ir reguliari mankšta yra geriausias būdas išlikti sveikiems. Jei turite su kūdikių mityba susijusių klausimų, su mūsų profesionalų komanda galite susisiekti: 880006262, info@aptaclub.lt